menu Rejestracja EN
Matthias von Daacke
Matthias von Daacke
Vice Chairman of the Board International Association of Controllers (ICV)

 

Matthias von Daacke to charyzmatyczny menedżer i ekspert z ogromnym doświadczeniem w międzynarodowych przedsiębiorstwach. Jest Wiceprezesem Zarządu w International Association of Controllers (ICV).

 

„Digitalizacja może zredukować ilość osób zajmujących się przetwarzaniem danych, ale większe znaczenie zyskają partnerzy biznesowi kadry zarządzającej i agenci transformacji”.

 

Matthias von Daacke jest Członkiem Zarządu i Dyrektorem Controllingu w Grupie BLANCO. Do firmy dołączył w 2007 r. jako odpowiedzialny za controlling międzynarodowy i controlling sprzedaży. Aktualnie również jest Członkiem Zarządu / Dyrektorem w BLANCO Canada, BLANCO China i w BLANCO Seramik (Turcja).

 

Matthias ma ponad 25 letnie doświadczenie menedżerskie w przedsiębiorstwach z różnych branż. Wcześniej pracował przez 11 lat jako Menedżer i Controller w branży automotie, w tym trzy i pół roku jako Dyrektor generalny w USA.

 

„Jeśli chcemy wywierać wpływ, musimy mieć zdolność wpływania na innych ludzi”.

 

Matthias von Daacke z wykształcenia jest dyplomowanym inżynierem (Dipl.-Ing. (FH)) w obszarze Precision Engineering and Business Administration (VWA). Jest również dyplomowanym controllerem i posiada dyplom CA Controller Akademie.

 

„Uczenie się przez całe życie ma również zasadnicze znaczenie dla controllerów, zwłaszcza w odniesieniu do kompetencji cyfrowych”.

 

Jest członkiem ICV od 1993 roku i był zaangażowany w realizację wielu projektów. W latach 2000-2002 był liderem regionalnej grupy roboczej ICV Berlin-Brandenburg oraz Berlin. W 2009 roku założył grupę ICV Rhein-Neckar, którą prowadził do 2015 roku.

 

Od 2015 roku został wybrany na członka Zarządu ICV GLOBAL a od 2018 roku pełni w nim rolę Wiceprezesa Zarządu.

 

„Artificial intelligence is no match for natural stupidity.” (Albert Einstein)

Kontakt

dr Tomasz M. Zieliński
Dyrektor Zarządzający
ICV POLSKA
tel. +48 (61) 852 33 53
Maja Kramer
Członek Zarządu
Akademia Controllingu Sp. z o.o.
ICV POLSKA
tel. +48 (61) 852 33 53
Klaudia Blicharz
Koordynator ICV POLSKA
Akademia Controllingu Sp. z o.o.
ICV POLSKA
tel. +48 (61) 852 33 53
Marta Elimer
Koordynator szkoleń,
Akademia Controllingu Sp. z o.o.
ICV POLSKA
tel. +48 (61) 852 33 53