Dlaczego warto

Ponad 250 uczestników

Co roku kongres skupia rzeszę wybitnych specjalistów, nie tylko z zakresu controllingu i finansów, ale także zarządzania przedsiębiorstwem, sprzedaży i zaawansowanych technologii. Poznaj partnerów biznesowych z całej Europy i otwórz się na globalną wymianę doświadczeń.

XIV Kongres ICV POLSKA

Wykłady merytoryczne

Wykłady, które inspirują  i zmieniają podejście do zarządzania przedsiębiorstwami. Innowacyjne rozwiązania, nowoczesne technologie i wyzwania XXI wieku – z tym zmierzą się przedstawiciele Międzynarodowego Stowarzyszenia Controllerów (ICV) i wielu międzynarodowych firm.

Wystąpienie Dr Rity Niedermayr, Członkini Zarządu w International Group of Controlling na temat zrównoważonego rozwoju w finansach

Dr Rita Niedermayr jest też, współautorką książki Controller Competence Model – A Guideline for Modern Controller Development with Model Competences Profiles. Jest ona międzynarodową ekspertką w zakresie controllingu, finansów i księgowości oraz strategicznego zarządzania przedsiębiorstwem. Jest redaktorką naczelną magazynu CFO aktuell. Od 1990 roku Dyrektor Zarządzająca w Controller Institute, a od 2018 roku pełni rolę Associate Partner w EY Management Consulting.

Wystąpienie pionierki tematyki zwinnych finansów Marie-Luise Lehman

Marie-Luise Lehmann jest założycielką think-tanku Finance Goes Agile oraz współprowadzącą ekspercką grupę roboczą "Agile Controlling" w Międzynarodowym Stowarzyszeniu Controllerów (ICV). Aktualnie pracuję na stanowisku Senior Manager Finance & Performance w Deloitte Consulting w Niemczech. Jest również prelegentem i wykładowcą tematyki zwinnych finansów na konferencjach i uniwersytetach.

Wystąpienie Stefana Tobiasa, Partnera kierującego Competence Center “Controlling & Finance” w Horváth & Partner GmbH na temat serwicyzacji

Stefan Tobias jest również współzarządzającym think-tankiem w Międzynarodowym Stowarzyszeniu Controllerów (ICV). Ma on bardzo bogate doświadczenie praktyczne i realizował projekty związane z transformacją finansów w kilkunastu międzynarodowych grupach kapitałowych. Ponadto realizował projekty dotyczące projektowania i wdrażania procesów controllingowych, analiz strategicznych w korporacjach na całym świecie.

 

Nowości, trendy i praktyka

Wysłuchaj prelekcji, w trakcie których najwybitniejsi eksperci podzielą się swoimi doświadczeniami z zakresu controllingu i finansów w organizacjach z różnych branż.

Tematyka wystąpień to:

 • CFO of the future
 • Agility
 • Sustainability
 • Servitization
 • Controlling
 • Business Partnering
 • Digital Future
 • Business Intelligence (BI)
 • Robotic Process Automation (RPA)
 • Machine learning
 • Big Data

Sesje tematyczne

XVI Kongres ICV POLSKA (CIA 2022) to również 6 sesji tematycznych, w których możesz wziąć udział. Podczas sesji tematyka omawiana będzie na szczegółowym i praktycznym poziomie. Zaprosiliśmy do wystąpień praktyków oraz ekspertów w swoich dziedzinach. Będzie również specjalna sesja dla młodych studentów controllingu.

Sesje tematyczne:

 • Digital Future and New Reality
 • Business Intelligence – trends and modern concepts
 • Robotic Process Automation (RPA) and automation
 • Advanced cost and profitability management systems
 • Excellence in reporting design
 • Self-service Business Intelligence
 • ICV Young Controller Barcamp

ICV Young Controllers Barcamp!

Na kongres zapraszamy także studentów z obszaru controllingu. Przyjdź, poznaj ich i zaproś najlepszych do swojej firmy. W ICV wierzmy, że controlling to zawód z przyszłością i od samego początku warto dbać o rozwój swojej ścieżki kariery zawodowej.

Symultaniczne tłumaczenie

Zapraszamy controllerów  z całej Europy, by móc wymieniać się doświadczeniami z różnych krajów. Dzięki obustronnym, symultanicznym tłumaczeniom polsko-angielskim, bez problemu zrozumiesz zagranicznych prelegentów.

Integracja i networking

Ogromną wartością naszych kongresów jest również możliwość budowania sieci kontaktów oraz integracja uczestników. Podczas popołudniowego networkingu zapewniamy możliwość nieformalnej wymiany doświadczeń.

Wiedza, doświadczenie, inspiracje – to ważne, ale nie jedyne atuty kongresu. Przewagę konkurencyjną buduje się również dzięki bogatej sieci kontaktów. Od rana uczestnicy wymieniają się wizytówkami i dyskutują w czasie sesji networkingowych, a popołudniu w bardziej nieformalnej atmosferze wymieniają doświadczenia i nawiązują znajomości. Przyjdź i przekonaj się, jak zaprocentują one w przyszłości.

XIV Kongres ICV POLSKA

 

Innowacja, inspiracja, integracja – kongres CIA organizowany przez ICV to najważniejsze wydarzenie controllingowe w Polsce

Andrzej Derkowski
Lider Grupy Roboczej ICV Toruń-Bydgoszcz