Dlaczego warto

Ponad 250 uczestników

Co roku kongres skupia rzeszę wybitnych specjalistów, nie tylko z zakresu controllingu i finansów, ale także zarządzania przedsiębiorstwem, sprzedaży i zaawansowanych technologii. Poznaj partnerów biznesowych z całej Europy i otwórz się na globalną wymianę doświadczeń.

XIV Kongres ICV POLSKA

Wykłady merytoryczne

Wykłady, które inspirują  i zmieniają podejście do zarządzania przedsiębiorstwami. Innowacyjne rozwiązania, nowoczesne technologie i wyzwania XXI wieku – z tym zmierzą się przedstawiciele Międzynarodowego Stowarzyszenia Controllerów (ICV) i wielu międzynarodowych firm.

Prof. Dr. Rolf Hichert, prezydenta IBCS Association na temat standaryzacji w raportowaniu zarządczym

Podczas XVII Kongresu ICV POLSKA (CIA 2023) wystąpi Prof. Dr. Rolf Hichert, Prezydent IBCS Association, kreatywny umysł i częsty prelegent na międzynarodowych konferencjach. Poruszy on tematykę Międzynarodowych Standardów Komunikacji Biznesowej (IBCS) oraz pokaże, dlaczego ważna jest standaryzacja w raportowaniu zarządczym. Dowiemy się również, jakie są najnowsze trendy i wyzwania przed procesem raportowania zarządczego oraz, w jakim kierunku IBCS Association prowadzi swoje prace badawcze nad standardem IBCS.

Wystąpienie Dr. Christian Kreuze eksperta z dziedziny controllingu personalnego

Tematykę controllingu personalnego przedstawi na międzynarodowy ekspert Dr. Christian Kreuzer. Aktualnie pełni on funkcję Managing Director w Advisory Services EY we Wiedniu z koncentracją na rozwoju korporacyjnym. Jest również Dyrektorem Zarządzającym w Controller Institute. Dr. Christian Kreuzer podzieli się z nami swoimi doświadczeniami z obszaru controllingu personalnego pokazując go jako proces i rozwinie związane z tym procesem tematy raportowania, planowania i budżetowania oraz automatyzacji controllingu personalnego.

Nowości, trendy i praktyka

Wysłuchaj prelekcji, w trakcie których najwybitniejsi eksperci podzielą się swoimi doświadczeniami z zakresu controllingu i finansów w organizacjach z różnych branż.

Tematyka wystąpień to:

 • CFO of the future
 • Digitalization
 • Sustainability
 • Artificial Intelligence (AI)
 • Controlling
 • Business Partnering
 • Digital Future
 • Business Intelligence (BI)
 • Robotic Process Automation (RPA)
 • Machine learning
 • Big Data

Sesje tematyczne

XVII Kongres ICV POLSKA (CIA 2023) to również sesje tematyczne, w których możesz wziąć udział. Podczas sesji tematyka omawiana będzie na szczegółowym i praktycznym poziomie. Zaprosiliśmy do wystąpień praktyków oraz ekspertów w swoich dziedzinach. Będzie również specjalna sesja dla młodych studentów controllingu.

 • Digital Future and New Reality
 • Digital Finance and Controlling
 • Business Intelligence and Predictive Planning in controlling
 • Modern controlling
 • Digitalization in Finance and Controlling

ICV Young Controllers Barcamp!

Na kongres zapraszamy także studentów z obszaru controllingu. Przyjdź, poznaj ich i zaproś najlepszych do swojej firmy. W ICV wierzmy, że controlling to zawód z przyszłością i od samego początku warto dbać o rozwój swojej ścieżki kariery zawodowej.

Symultaniczne tłumaczenie

Zapraszamy controllerów  z całej Europy, by móc wymieniać się doświadczeniami z różnych krajów. Dzięki obustronnym, symultanicznym tłumaczeniom polsko-angielskim, bez problemu zrozumiesz zagranicznych prelegentów.

Integracja i networking

Ogromną wartością naszych kongresów jest również możliwość budowania sieci kontaktów oraz integracja uczestników. Podczas popołudniowego networkingu zapewniamy możliwość nieformalnej wymiany doświadczeń.

Wiedza, doświadczenie, inspiracje – to ważne, ale nie jedyne atuty kongresu. Przewagę konkurencyjną buduje się również dzięki bogatej sieci kontaktów. Od rana uczestnicy wymieniają się wizytówkami i dyskutują w czasie sesji networkingowych, a popołudniu w bardziej nieformalnej atmosferze wymieniają doświadczenia i nawiązują znajomości. Przyjdź i przekonaj się, jak zaprocentują one w przyszłości.

XIV Kongres ICV POLSKA

 

Innowacja, inspiracja, integracja – kongres CIA organizowany przez ICV to najważniejsze wydarzenie controllingowe w Polsce

Andrzej Derkowski
Lider Grupy Roboczej ICV Toruń-Bydgoszcz