Dlaczego warto

Ponad 250 uczestników

Co roku kongres skupia rzeszę wybitnych specjalistów, nie tylko z zakresu controllingu i finansów, ale także zarządzania przedsiębiorstwem, sprzedaży i zaawansowanych technologii. Poznaj partnerów biznesowych z całej Europy i otwórz się na globalną wymianę doświadczeń.

XIV Kongres ICV POLSKA

Wykłady merytoryczne - keynote 

Wykłady, które inspirują  i zmieniają podejście do zarządzania przedsiębiorstwami. Innowacyjne rozwiązania, nowoczesne technologie i wyzwania XXI wieku – z tym zmierzą się przedstawiciele Międzynarodowego Stowarzyszenia Controllerów (ICV) i wielu międzynarodowych firm.

Dr. Kim Louisa Dillenberger z Frankfurt School of Finance & Management

Podczas XVIII Kongresu ICV POLSKA (CIA 2024) wystąpi Dr. Kim Louisa Dillenberger, Head of Transformation Management w Frankfurt School of Finance & Management oraz Członek Think Tanku ICV. Poruszy ona on tematykę przyszłości pracy w finansach i controllingu oraz pokaże, dlaczego ważny jest ciągły rozwój nowych kompetencji. Dowiemy się również, jakie są najnowsze trendy i wyzwania dotyczące przyszłej pracy i w jakim kierunku ICV prowadzi swoje badania w tym zakresie.

Prof. Dr. Mike Schulze z CBS International Business School

Tematykę zrównoważonego rozwoju i raportowania ESG przedstawi na międzynarodowy ekspert Prof. Dr. Mike Schulze - Vice President for Research and Professor of Controlling, Accounting and Financial Management w CBS International Business School. Przedstawi on rezultaty pracy Think Tanku ICV and tematem „Controlling and Sustainability”, rezultaty prac eksperckiej grupy roboczej „Green Controlling for Responsible Business”. Prof. Dr. Mike Schulze podzieli się z nami swoimi doświadczeniami z obszaru green controllingu pokazując go jako proces i rozwinie związane z tym procesem tematy raportowania ESG, planowania i zarządzania zrównoważonym rozwojem.

Nowości, trendy i praktyka

Wysłuchaj prelekcji, w trakcie których najwybitniejsi eksperci podzielą się swoimi doświadczeniami z zakresu controllingu i finansów w organizacjach z różnych branż.

Tematyka wystąpień to:

 • Race for Talents!
 • New Work
 • Artificial Intelligence (AI)
 • Sustainability
 • ESG Reporting
 • Controlling
 • Business Partnering
 • Digital Future
 • Business Intelligence (BI)
 • Robotic Process Automation (RPA)
 • Big Data

Sesje tematyczne

XVII Kongres ICV POLSKA (CIA 2023) to również sesje tematyczne, w których możesz wziąć udział. Podczas sesji tematyka omawiana będzie na szczegółowym i praktycznym poziomie. Zaprosiliśmy do wystąpień praktyków oraz ekspertów w swoich dziedzinach. Będzie również specjalna sesja dla młodych studentów controllingu.

 • Digital Future and New Reality
 • Digital Finance and Controlling
 • Business Intelligence and Predictive Planning in controlling
 • Modern controlling
 • Digitalization in Finance and Controlling

ICV Young Controllers Barcamp!

Na kongres zapraszamy także studentów z obszaru controllingu. Przyjdź, poznaj ich i zaproś najlepszych do swojej firmy. W ICV wierzmy, że controlling to zawód z przyszłością i od samego początku warto dbać o rozwój swojej ścieżki kariery zawodowej.

Symultaniczne tłumaczenie

Zapraszamy controllerów  z całej Europy, by móc wymieniać się doświadczeniami z różnych krajów. Dzięki obustronnym, symultanicznym tłumaczeniom polsko-angielskim, bez problemu zrozumiesz zagranicznych prelegentów.

Integracja i networking

Ogromną wartością naszych kongresów jest również możliwość budowania sieci kontaktów oraz integracja uczestników. Podczas popołudniowego networkingu zapewniamy możliwość nieformalnej wymiany doświadczeń.

Wiedza, doświadczenie, inspiracje – to ważne, ale nie jedyne atuty kongresu. Przewagę konkurencyjną buduje się również dzięki bogatej sieci kontaktów. Od rana uczestnicy wymieniają się wizytówkami i dyskutują w czasie sesji networkingowych, a popołudniu w bardziej nieformalnej atmosferze wymieniają doświadczenia i nawiązują znajomości. Przyjdź i przekonaj się, jak zaprocentują one w przyszłości.

XIV Kongres ICV POLSKA

 

Innowacja, inspiracja, integracja – kongres CIA organizowany przez ICV to najważniejsze wydarzenie controllingowe w Polsce

Andrzej Derkowski
Lider Grupy Roboczej ICV Toruń-Bydgoszcz