Dlaczego warto

Ponad 250 uczestników

Co roku kongres skupia rzeszę wybitnych specjalistów, nie tylko z zakresu controllingu i finansów, ale także zarządzania przedsiębiorstwem, sprzedaży i zaawansowanych technologii. Poznaj partnerów biznesowych z całej Europy i otwórz się na globalną wymianę doświadczeń.

XIV Kongres ICV POLSKA

Wykłady merytoryczne

Wykłady, które inspirują  i zmieniają podejście do zarządzania przedsiębiorstwami. Innowacyjne rozwiązania, nowoczesne technologie i wyzwania XXI wieku – z tym zmierzą się przedstawiciele Międzynarodowego Stowarzyszenia Controllerów (ICV) i wielu międzynarodowych firm.

Wystąpienie Prof. Dr. Utza Schäffera
- Przewodniczący Rady Nadzorczej ICV GLOBAL, Director Institute of Management Accounting and Control (IMC), WHU – Otto Beisheim School of Management

Utz Schäffer jest profesorem rachunkowości zarządczej i controllingu w WHU – Otto Beisheim School of Management w Vallendar w Niemczech oraz dyrektorem Instytutu Rachunkowości Menedżerskiej i Controllingu(IMC), wiodącego ośrodka analitycznego ds. Controllingu i Realizacji Strategii.

Oprócz kariery akademickiej Utz Schäffer zdobył praktyczne doświadczenie jako konsultant w McKinsey & Company w Monachium oraz CTcon GmbH w Vallendar i Düsseldorf. Nadal utrzymuje bliskie powiązania z praktyką controllingu i jest członkiem rady doradczej CTcon, a także Przewodniczącym Rady Nadzorczej Międzynarodowego Stowarzyszenia Controllerów (ICV).

Od ponad 25 lat zajmuje się controllingiem i zarządzaniem.

 

In the era of digitization the concept of controlling will become more important than ever and good controllership will be needed. Therefore, controllers must reinvent themselves and address eight key challenges which will be outlined during my talk.

Wystąpienie Nausici Costin
- Chief Financial Officer, NTT DATA Romania S.A.

Ma prawie 15-letnie doświadczenie w obszarze controllingu i finansów. Od 2012 roku związana z firmą NTT DATA Romania. Nausica opowie o wdrożeniu technologii, które zaangażowało ponad 1700 osób w jej organizacji. Jak zarządzać tego typu zmianą? Jak przygotować do niej poszczególne działy? Co sprawiło, że wdrożenie zakończyło się sukcesem? Weź udział w prelekcji i poznaj szczegóły!

Nowości, trendy i praktyka

Wysłuchaj prelekcji, w trakcie których najwybitniejsi eksperci podzielą się swoimi doświadczeniami z zakresu controllingu i finansów w organizacjach z różnych branż.

Tematyka wystąpień to:

 • Controlling and Management
 • Business Partnering
 • Teamwork and leadership
 • Competence models
 • Future of work
 • Competences in controlling
 • Artificial Intelligence
 • Machine learning
 • Advanced Analytics
 • Business Intelligence (BI)
 • Robotic Process Automation (RPA)
 • Shared Services Centers

Sesje tematyczne

XIV Kongres ICV POLSKA (CIA 2020) to również 6 sesji tematycznych, w których możesz wziąć udział. Podczas sesji tematyka omawiana będzie na szczegółowym i praktycznym poziomie. Zaprosiliśmy do wystąpień praktyków oraz ekspertów w swoich dziedzinach.

Sesje tematyczne:

A: Advandced Anlytics (translation to ENG/PL)
B: Business Intelligence and Visualization – trends and modern concepts
C: Optymalizacja procesów finansowo-controllingowych oraz Robotic Process Automation
D: Advaced cost and profitability management systems (translation to ENG/PL)
E: Controlling competence model
F: Controlling and volatility
G: ICV Young Controller Barcamp

ICV Young Controllers Barcamp!

Na kongres zapraszamy także studentów z obszaru controllingu. Przyjdź, poznaj ich i zaproś najlepszych do swojej firmy. W ICV wierzmy, że controlling to zawód z przyszłością i od samego początku warto dbać o rozwój swojej ścieżki kariery zawodowej.

Symultaniczne tłumaczenie

Zapraszamy controllerów  z całej Europy, by móc wymieniać się doświadczeniami z różnych krajów. Dzięki obustronnym, symultanicznym tłumaczeniom polsko-angielskim w pierwszym dniu Kongresu bez problemu zrozumiesz zagranicznych prelegentów.

Integracja i networking

Ogromną wartością naszych kongresów jest również możliwość budowania sieci kontaktów oraz integracja uczestników. Podczas popołudniowego networkingu zapewniamy możliwość nieformalnej wymiany doświadczeń.

Wiedza, doświadczenie, inspiracje – to ważne, ale nie jedyne atuty kongresu. Przewagę konkurencyjną buduje się również dzięki bogatej sieci kontaktów. Od rana uczestnicy wymieniają się wizytówkami i dyskutują w czasie sesji networkingowych, a popołudniu w bardziej nieformalnej atmosferze wymieniają doświadczenia i nawiązują znajomości. Przyjdź i przekonaj się, jak zaprocentują one w przyszłości.

XIV Kongres ICV POLSKA

 

Innowacja, inspiracja, integracja – kongres CIA organizowany przez ICV to najważniejsze wydarzenie controllingowe w Polsce

Andrzej Derkowski
Lider Grupy Roboczej ICV Toruń-Bydgoszcz